Sumar

Barista/Casier – Bistro Bacania Veche The Charity Shop

Cautam o persoana pozitiva, rabdatoare, atenta si rapida, care isi
doreste un job placut si cu program excelent.
Experienta de lucru cu casa de marcat ar fi ideala, dar nu necesar,
daca esti o persoana care invata repede.
E nevoie sa ai cunostinte de limba engleza la nivel conversational.

Responsabilitati:
Asiguri servirea tuturor clientilor: preiei comanda, incasezi banii, eliberezi
bonul fiscal.
produse alimentare.
Prepari cafea/bauturi si specialitati pe baza de cafea/ceai, fresh-uri si
limonade.
Servesti din bar bauturi: apa/suc/bere/vin.
Receptionezi marfa, aranjezi bauturile si produsele alimentare pe bar
respectand modul de prezentare al shop-ului.
Faci comenzi catre furnizorii interni sau externi [bucatarie/bacanie/terti].
Asiguri curatenia pe bancul de lucru/tejgheaua de servire.
Tii legatura cu bucataria pentru meniul de a doua zi; transmiti zilnic
feedback in bucatarie despre meniu, ai libertatea de a solicita bucatariei
prepararea anumitor preparate la cererea clientilor.
Tii evidenta incasarilor zilnice si intocmesti registrul de casa pentru a fi
trimis in contabilitate
– program de luni pana vinery, de la 9 la 17:00, liber in weekend.
SAU part time de la ora 10 la ora 14:00, tot de luni pana vinery.

Beneficii: o super echipa, program bun, posibilitatea de invatare si de
avansare pe alte pozitii in firma, o masa calda si buna la pranz,
apa/suc/cafea pentru consumul intern. Salariu, bonusuri de
performanta, tips.

Despre Bacania Veche SRL

Fondata in 2010.

Atmospheric old-style Romanian deli shop - a wide range of carefully selected Romanian and Intl products such as homemade jams&preserves, spices, wines, cheeses and cold cuts as well freshly baked bread and savoury seasonal pies. Delicious homemade cakes prepared on the spot, every day. Traditional method, no artificial colouring or preservatives. Tasting menu of Romanian food available.