Sumar

Candidatul ideal

Cautam pentru acest post persoane cu bune abilitati de comunicare, organizate, capabile sa faca fata unor situatii cat mai diverse care pot aparea in receptia unui hotel si care poseda cunostinte solide de limba engleza vorbit/scris/citit.
Receptionerul pe care il cautam trebuie sa fie foarte prietenos, deschis si versatil.
Suntem interesati de o colaborare stabila, de lunga durata.
Capacitatea aplicantului de aliniere la standardele de calitate ale hotelului este foarte importanta.

Descrierea jobului
– efectueaza procedurile de check-in si check-out pentru oaspetii hotelului
– preia rezervari via telefon/email/platforme online
– ofera informatii turistice, efectueaza rezervari pentru transferuri, tururi, restaurante, concerte etc.
– solutioneaza solicitarile oaspetilor hotelului
– cara bagaje
– pe timpul turelor de noapte preia comenzi si pregateste bauturile de bar, serveste clientii
– variante fie cu ture de zi si noapte, fie doar cu ture de noapte

Despre Hotel Christina

Hotel Christina este un boutique hotel clasificat la 4 stele, situat in apropiere de Piata Romana.