Sumar

Cerinte:

  • Sa fie absolvent studii medii (liceu/ scoala profesionala);
  • Sa aiba aspect placut ;
  • Dorinta de perfectionare;
  • Seriozitate;
  • Persoana dinamica si zambitoare;
  • Abilitati de comunicare;
  • Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj dar nu este obligatorie.
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului:

  • Executa aranjarea meselor;
  • Primeste clientii;
  • Preia comenzile;
  • Servirea preparatelor;
  • Incasarea notelor de plata;
  • Transmite comenzile la bucatarie/bar;
  • Serveste clienti in ordinea sosirii;
  • Sa acorde atentia cuvenita clientilor si sa asigure servicii impecabile pentru acestia;

Despre Le Bistrot Francais

Cu o capacitate de 64 de locuri la interior si 20 pe terasa, Le Bistrot Francais este unul dintre restaurantele de top din Romania.
Inca de la lansarea sa, in 2013, Le Bistrot Français a primit numeroase distinctii: in anul 2015, restaurantul a fost figurat in ghidul Michelin, la sectiunea recomandari, iar, in prezent, bistroul este unul dintre cele 9 stabilimente din Europa de Sud-Est care detin distinctia Wine Spectator Best Award of Excellence, acordata unui numar de 1.179 restaurante din intreaga lume.